Medicinska Škola Vukovaru

Autor: Vanja Bjelopera, 12. 12. 2009.

MEDICINSKA ŠKOLA VUKOVARU

I ove godine učenici i djelatnici Medicinske škole- Dubrovnik odlučili su razveseliti djecu Vukovara na Dan svetoga Nikole. Nakon što je novac prikupljen i kupljeni prigodni darovi, u Vukovar je poslano devetnaest paketa: deset paketa narančina; tri paketa smokava, limuna i oraha te šest paketa kozmetike, pribora za pisanje i slatkiša.

Početak suradnje vukovarskog Caritasa i Medicinske škole- Dubrovnik seže u 2007. godinu kada su učenici prvi put posjetili Vukovar i noćili u Pastoralnom centru svetog Filipa i Jakova u kojemu se Caritas i nalazi.

Doista je dobro činiti dobro, a zadovoljstvo i duhovno ispunjenje još je veće kada mladi Dubrovnika pružaju ruku dobra baš vukovarskim obiteljima. I to 6. prosinca!

Martina Skvrce, prof.