Autor: Eldin Karamehmedović, 15. 3. 2020.

Poštovani učenici i roditelji,

cilj je da do srijede uspostavimo funkcionalan sustav učenja na daljinu za sve učenike.

Svi dani od ponedjeljka se računaju kao nastavni dani i upisuju se u e-Dnevnik. Tijekom nadolazeća dva tjedna nema ocjenjivanja (vrednovanja ishoda učenja).

Molimo za strpljenje i razumijevanje. Učenici, lijepo vas molimo na primjerene oblike ponašanja u virtualnom okruženju.

U ponedjeljak će se maturantma prikazivati obrazovni sadržaj na Sportskoj televiziji (SPTV)  u razdoblju od 12.45 - 14.00 sati, predmeti MAT, HRV, ENG.

Prva tri razreda Škole neće pratiti obrazovni sardžaj preko TV, nego će materijale imati online i u virtualnim učionicama.

Sve škole u ponedjeljak do 12:00 sati imaju rok za uspostavu komunikacijskih kanala, u ponedjeljak razrednici trebaju testirati virtualne razrede, u utorak predmetni nastavnici testiraju virtualne razrede, a od srijede počinje nastava u virtualnom razredu za sve škole.

MZO će isporučivati osnovni raspored sati za cijelu Hrvatsku za sve nastavnike koji nemaju spremna online predavanja.

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih pokrenula je mrežni portal za virtualnu nastavu. Portalu se može pristupiti preko poveznice: nastava.asoo.hr. Na portalu će se od ponedjeljka 16. ožujka 2020. objavljivati sadržaji u digitalnom obliku za održavanje online nastave za strukovne škole u svih 13 strukovnih obrazovnih sektora.

Na mrežnim stranicama škole treba objavljivati sve informacije s odgovarajućim rasporedom i poveznicama (linkovima) na virtualne učionice.

Važan dio UPUTE MINISTRICE Blaženke Divjak, 14.ožujka 2020.

U slučaju potrebe, javite se razrednicima, pedagoginjama i ravnateljici. Hvala vam!