Natječaj za imenovanje ravnatelja/ravnateljice

Autor: Vanja Bjelopera, 22. 5. 2015.

Na temelju članka 126.i 127. Zakona o odgoju I obrazovanju u osnovnoj I srednjojškoli (“Narodnenovine” broj: 87/08., 86/09., 92/10., 105/10.–ispravak, 90/11., 16/12., 86/12., 94/13.I 152/14.)I članka 88. Statuta Medicinske škole Dubovnik, Školski odbor Medicinske kole Dubrovnik raspisuje

N  A  T  J  E  Č  A  J

Za izbor i imenovanje ravnatelja/ravnateljice

Uvjeti:

Završen odgovarajući studij za obavljanje poslova nastavnika ili stručnog suradnika u školi, koji može biti sveučilišni diplomski studij, integrirani preddiplomski i diplomski  sveučilišni studijili, specijalistički diplomski stručni studij.
Najmanje osam godina staža osiguranja u školskim ili drugim ustanovama u sustavu obrazovanja ili u tijelima državne uprave nadležnim za obrazovanje od čega najmanje pet godina na odgojno-obrazovnim poslovima u školskim ustanovama.
Nepostojanja zapreke iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi.

Uz prijavu na natječaj kandidati moraju priložiti slijedeću dokumentaciju (u izvorniku ili ovjerenu presliku):

životopis
domovnicu
diplomu o stečenoj stručnoj spremi
rodni list
dokaz o stažu osiguranja (potvrda odnosno elekronički zapis iz matične evidencije HZMO-a)
dokaz o radnom iskustvu na odgojno-obrazovnim poslovima
dokaz o položenom stručnom ispitu (ako su bili obvezni polagati)
uvjerenje nadležnog suda da nema zapreka za zasnivanje radnog odnosa u školskoj ustanovi u smislu članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (“Narodne novine” broj: 87/08., 86/09., 92/10., 105/10.-ispravak, 90/11., 16/12., 86/12., 94/13. I 152/14.), ne starije od šest (6) mjeseci.

Ravnatelj/ravnateljica se imenuje na vrijeme od pet (5) godina.

Na natječaj se mogu javiti osobe obas pola.

Prijave na natječaj s dokazima o ispunjavanju uvjeta podnose se u roku osam (8) dana od dana objave natječaja u dnevnom listu Večernji list, Zagreb.

Prijave s potrebnom dokumentacijom dostaviti na adresu škole:

Medicinska škola Dubrovnik, Baltazara Bogišića 10, 20000 Dubrovnik, u zatvorenoj omotnici s naznakom “Natječaj za ravnatelja/ravnateljicu – ne otvarati”.

Nepravovremene i nepotpune prijave neće se razmatrati.

O rezultatima izbora kandidati će biti obaviješteni u roku od 45 dana od dana isteka roka za podnošenje prijava.

Školski odbor Medicinske škole Dubrovnik

Natječaj je objavljen 22.svibnja 2015. U Večernjem listu.