EKOLOŠKI KVIZ LIJEPA NAŠA

Autor: Vanja Bjelopera, 20. 5. 2015.

TREĆI SMO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dana 17. travnja 2015. krenule smo na natjecanje u Zagreb. Natjecanje je bilo na državnoj i svehrvatskoj razini na kojem je sudjelovalo  petnaest srednjih škola. Tema koju smo odradili bila je:“ Utjecaj oborina na kakvoću pitke vode u Dubrovniku.“

Pri samom dolasku u Zagreb, pristupili smo pismenom dijelu natjecanja. Poslije pismenog dijela, usljedila je prezentacija. Nakon izlaganja prezentacije saslušali smo komentare stručnog povjerenstva koji je bio oduševljen temom koju smo obradili.  Nestrpljivo smo čekali rezultate. U večernjim satima saznali smo da prolazimo na usmeni dio natjecanja. Nakon iznenađujućih rezultata uslijedilo je noćno učenje do ranih jutarnjih sati. Rano ujutro uputili smo se u dvoranu u kojoj se održavao usmeni dio natjecanja.  Usmeni dio je sadržavao pet pitanja vezanih uz: kemiju, biologiju, geografiju i vjeronauk. Bile smo jako nervozne i nestrpljive, ali u konačnici  zadovoljne postignutim rezultatima. Možemo se pohvalit da smo osvojile treće mjesto u Ekološkom kvizu. Sretne i zadovoljne vratile smo se u Dubrovnik s diplomom u ruci.

U školi nas je dočekala ravnateljica škole Marina Lukenda-Rudenjak koja je bila ponosna i sretna zbog postignutih rezultata. Ovim putem želimo joj zahvaliti na trudu koji ulaže u svoje učenike  sa svim djelatnicima škole i priznati da smo ponosne  sto smo učenice Medicinske škole Dubrovnik.

Učenice:

Martina Glibota, 1.r