55. OBLJETNICA ŠKOLE

Autor: Vanja Bjelopera, 14. 1. 2015.

Medicinska škola Dubrovnik svečano je obilježila pedeset i pet godina svoga postojanja 19. prosinca 2014.

Tijekom jutra, učenicima je prikazan film koji prati razvoj Medicinske škole od njenog osnutka 1959. do današnjih dana, prezentirani su  projekti učenika (E-MEDICA; SEMEP; MLADI I MEDITERAN) i aktivnosti Škole.

U prepunoj crkvi sv. Dominika u 11.00 sati je održana svečana sveta misa koju je, dirljivo i nadahnuto, predvodio don Toma Lučić.  Školski zbor i naši glazbenici posebno su uljepšali ovo euharistijsko slavlje  vođeni  vjeroučiteljem  Antom  Novakovićem.

Večernji program proslave 55. obljetnice Medicinske škole započeo je u 18.00 sati svečanom priredbom u dvorani „Visia“. Mnoštvo okupljenih učenika, sadašnjih i bivših djelatnika, vanjskih suradnika te predstavnika Županije prošetali su kroz prošlost ove male, ali, po svom poslanju, velike škole. Na samom početku programa okupljeni su čuli dirljiv govor pok. dr. Branka Johna, jednog od osnivača Škole. Njegove riječi pohvale i ohrabrenja svima koji izabiru mukotrpan, ali nadasve human medicinski poziv, aktualne su i vječne.

U „Visiji“ je prikazan i dokumentarni film o osnutku i razvoju Škole, pročitani ulomci jedne školske zadaćnice iz 1966. te predstavljeni sadašnji učenici i usmjerenja. Priredba je zatvorena pjesmom: školski je zbor okupljene podsjetio da se „godine noćas brišu, k' a i onda srca dišu, iza ovih grubih lica još se smiju ista dica“.

Druženje se nastavilo uz večeru, pjesmu i ples u restoranu „Klarisa“.

Najljepše se zahvaljujemo svima koji su na bilo koji način doprinjeli obljetnici Škole.