SVJETSKI DAN BORBE PROTIV DIJABETESA

Autor: Vanja Bjelopera, 21. 11. 2014.

Svjetski dan borbe protiv dijabetesa,14. studenoga 2014.,  obilježava se prvu godinu uz poruku odabranu od Međunarodne Dijabetičke Federacije kao "Zdrav život i dijabetes" za 2014 - 2016. Odabrani slogan za ovu godinu je: Zdrava prehrana počinje doručkom.

Članovi Udruge Slatki život  u suradnji s Volonterskim centrom Dubrovnik, Zavodom za javno zdravstvo kojima su se priključili i učenici Medicinske  škole  Dubrovnik održali su akciju mjerenja šećera u krvi i krvnog tlaka za sve građane i goste Dubrovnika. Akciji su se odazvali mnogobrojni građani, a uz pomoć učenica i prvašića OŠ Marina Getaldića,  podijeljeni su letci te je formiran plavi krug od balona kao znak jedinstva globalne dijabetičke zajednice te kao odgovor na pandemiju šećerne bolesti.

Bez koordiniranog djelovanja u borbi protiv ove bolesti, tijekom sljedećih 20 godina očekuje se porast oboljelih na više od 380 milijuna, a naš zadatak nije ne čiti ništa, već pokrenuti se i pomoći u akcijama sprečavanja ove pandemije.