E MEDICA 2013.

Autor: Vanja Bjelopera, 23. 4. 2014.

Otvaranje 7. smotre Dani E - medica 2013. održano je u petak, 8. studenoga 2013., u hotelu Well, u termama Tuhelj.
Smotra je trajala tri dana, a na njoj je sudjelovao 261 učenik i nastavnik iz 26 srednjih škola iz Hrvatske, Slovenije, Srbije i Makedonije. Učenici su prezentirali 27 zajedničkih učeničkih projekata koji su nastali kao rzultat suradnje u protekloj školskoj godini.

Smotra Dani E-medica dio je nacionalnog projekta E-medica, projekta povezivanja svih zdravstvenih škola Republike Hrvatske u jedinstvenu zajednicu, a čiji je cilj promoviranje uporabe novih tehnologija u zdravstvenim školama, razmjena stečenih znanja i iskustava u strukovnom obrazovanju, podizanje kvalitete općeg nastavnog procesa i međusobnog upoznavanja. Osim interesa 26 zdravstvenih škola iz Republike Hrvatske, projekt je izazvao zanimanje i izvan naših granica, tako da su mu se priključile četiri slovenske zdravstvene škole, iz Maribora, Ljubljane, Celja i Novog mesta, Zdravstvena škola iz Skopja, a ove godine i Medicinska škola Beograd. Nacionalni projekt E-medica pokrenula je 2005. godine Medicinska škola Ante Kuzmanića iz Zadra, uz potporu svih hrvatskih zdravstvenih škola.
Projekt se afirmirao 2006. godine kada je dobio potporu i status pilot-projekta CARNet-a.

Naša škola, u suradnji s Medicinskom i kemijskom školom Šibenik, radila je projekt Govor tijela. Voditelj zajedničkog projekta bila je naša koordinatorica prof Marija Čupić, a Školu su predstavile učenice Ivana Radoš, Ana Butigan, Ana Šurko, Katija Kordić, Emma Primorac i Marija Kocelj.
Osim prezentacije o projektu,  Školu su predstavile i naše učenice u tradicionalnim narodnim nošnjama, uz štand s tiskanim materijalima i različitim delicijama iz dubrovačkog kraja.
Uz nova prijateljstva, ni zabave ni druženja nije nedostajalo.

S ovim projektom nastavljamo i dogodine, a videokonferenciju s ovogodišnje smotre možete pronaći na stranici:

Ana Butigan i Ivana Radoš,  IV.b