ŠKOLSKO NATJECANJE U ČITANJU NA GLAS

Autor: Vanja Bjelopera, 23. 4. 2014.

U četvrtak, 7. studenog, u našoj je školi održano Školsko natjecanje u čitanju naglas. Tako smo se pridružili akciji „Čitajmo naglas, čitajmo zajedno“ koju organizira Narodna knjižnica i čitaonica Vlado Gotovac iz Siska i Komisija za knjižnične usluge za djecu i mladež Hrvatskog knjižničarskog društva. Iako je akcija zamišljena kao natjecanje za učenike osnovnih škola (od 3. do 8. razreda), na školskoj, županijskoj te državnoj razini, a ne i kao natjecanje za srednjoškolce, svejedno smo odlučili u Mjesecu knjige organizirati naše malo školsko natjecanje te na taj način pokušati potaknuti čitanje i čitanje naglas i ubuduće,  popularizirati knjige, poticati pozitivan natjecateljski duh, ali i poticati učenike da budu svoji i da se usude pokazati i neke osobine i sklonosti koje se u današnjem društvu i ne cijene previše.

Natjecatelji su, sukladno pravilima, u uvodnom dijelu, u trajanju do tri munute, najprije predstavili sebe i objasnili svoj izbor teksta koji će čitati. Ostalih 5 minuta bilo je predviđeno za izražajno čitanje naglas. Natjecalo se osam učenika: HANA BOGOVAC, 1.b, MARIJANA DEDOVIĆ, 1.b, MARKO DRAGOJEVIĆ, 1.b, ANĐELA PRIMORAC, 1. b, LUCIJA RODIN, 2.b,  JOSIPA NIKOLIĆ, 2.b, MARIJA ŽUHOVIĆ, 2.b i ANA BOGDAN, 3.b.

Članovi komisije, profesorice Helena Barišić, Milka Macan i Martina Skvrce, pobjednicom su proglasile Anđelu Primorac, učenicu 1.b razreda, koja je napamet krasnoslovila Agovanje Ivana Mažuranića. No i svi ostali natjecatelji su pobjednici!

Hvala na lijepom zajedničkom druženju svim natjecateljima, navijačima, ravnateljici i članovima komisije! Vidimo se ponovno!

Slike pogledajte u foto-galeriji.