DAN KRUHA

Autor: Vanja Bjelopera, 23. 4. 2014.

Podignuta zelena zastava

Zelena zastava od 22. listopada vijori četvrti put ispred Medicinske škole Dubrovnik.

Škola je u svibnju 2013. obnovila status Međunarodne EKO ŠKOLE , a u tom je projektu aktivna još od 2006.  te već dugi niz godina ostvaruje„EKO” kao dugoročni cilj i način življenja. Na svečanom podizanju zelene zastave sudjelovali su dr.sc. Nenad Jasprica, s Instituta za more i priobalje Sveučilišta u Dubrovniku, te predstavnice Javne ustanove za zaštitu prirode Dubrovačko- neretvanske županije.Upriličena je projekcija kratkog filma s temomBIODIVERZITET Republike Hrvatske, a obilježen je i Dan kruha i plodova zemlje prigodnim programom. Izdvojili bismo molitvu Oče naš na hrvatskom znakovnom govoru naših učenica Ane Bogdan i Marijane Bjelopere koju su svi pokušali pratiti. Nakon toga je uslijedio prigodni domjenak na temu Biodiverzitet-žitarice koji su pripremili djelatnici Škole. Učenici su također donijeli različite proizvode od žita.