DAN SKOLE

Autor: Vanja Bjelopera, 10. 4. 2014.

DAN ŠKOLE održan je 7. travnja 2014. godine  na Svjetski dan zdravlja.

Projektni dan  u cilju obilježavanja DANA ŠKOLE održan je 7. travnja 2014. godine  na Svjetski dan zdravlja.

Medicinska škola Dubrovnik ima status Međunarodne Ekoškole od 2007. godine.  Cilj svake Ekoškole je  ugradnja odgoja i obrazovanja za okoliš u sve segmente odgojno-obrazovnog sustava i svakodnevni život učenika i djelatnika škole, stoga je i naša zadaća odgojiti mlade generacije osjetljivima na pitanja okoliša i osposobiti ih za donošenje odluka o razvitku društva u budućnosti.

Ove godine naša glavna tema je GLOBALNO ZATOPLJENJE pa su se na Projektnom danu održale  iz različitih predmeta, ukupno devet radionica.

Ovim Projektnim danom želimo učenike, ali i sve djelatnike škole, upozoriti na važnost očuvanja okoliša, a time i podići ekološku svijest. Ovakav vid neformalnog druženja zbližava nastavnike i učenike u zajedničkim aktivnostima.