SAJAM POSLOVA 2014.

Autor: Vanja Bjelopera, 27. 3. 2014.

Sajam poslova održan je 26. ožujka 2014. godine

Hrvatski zavod za zapošljavanje (HZZ) organizira na Sveučilištu u Dubrovniku 7. sajam poslova pod geslom "Ključ uspjeha je u tvojim rukama".

Na sajmu, koji će se održati od 10 do 15 sati, tridesetak prijavljenih poslodavaca iz hotelijerskog sektora, ugostiteljstva, trgovine, brodarstva, zdravstva, državnih i lokalnih službi te nevladinih organizacija predstavit će nezaposlenima u izravnom kontaktu ponudu raspoloživih radnih mjesta.
Istodobno će se učenici i studenti upoznati s mogućnostima daljnjeg obrazovanja i stipendiranja, a priliku će moći tražiti i osobe koje žele promijeniti posao.

Voditelj Područnog ureda HZZ-a Dubrovnik Dasen Jasprica rekao je kako je tržište rada u Dubrovačko-neretvanskoj županiji najviše vezano uz turizam, zbog čega je sedmo izdanje Sajma poslova nakon prošlogodišnjeg termina u listopadu ove godine vraćeno u ožujak, kad je potražnja za poslovima najveća.
Sajmu se odazove prosječno između 1000 i 1200 osoba, a izravno se zaposli od 150 do 200, od kojih dvije trećine na sezonskim poslovima.

Lani je naša Područna služba zabilježila rekordnu godinu - od 7400 novozaposlenih 5200 ih je dobilo sezonski posao, među njima 3500 domicilnih stanovnika i 1700 iz drugih dijelova Hrvatske, kazao je Jasprica.

Težište ovogodišnje smotre je na mladim nezaposlenim osobama za koje su pripremljene radionice i okrugli stol o uključivanju u svijet rada te na EURES mreži, koja nudi mogućnost pronalaska posla na tržištu rada Unije, gdje je dnevna frekvencija zapošljavanja 1,5 milijuna ljudi.

Medicinska škola Dubrovnik je i ove godine uspješno sudjelovala u radu Sajma poslova.