NATJECANJE CRVENOG KRIŽA

Autor: Vanja Bjelopera, 19. 3. 2014.

U osnovnoj školi Ivana Gundulića održano je 18. po redu Gradsko natjecanje mladih HCK-a u provjeri znanja o Međunarodnom pokretu Crvenog križa, Hrvatskom Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima te provjeri znanja i vještina iz pružanja prve pomoći.

PRVI I TREĆI SMO!!!!!!!!!!!!!!

Cilj natjecanja je motivirati mlade osobe za humanitarno djelovanje u zajednici i popularizirati doktrinu pružanja prve pomoći među mlađom populacijom.

U konkurenciji mladeži prvo mjesto osvojila je 2. ekipa Medicinske škole u sastavu Ana Butigan, Ana Oberan, Katija Kordić, Magdalena Jurković i Ana Gnječ.

Naša ekipa je stekla pravo nastupa na međužupanijskom natjecanju koje će se održati u Pločama 5. travnja.