M ZA MATOŠA

Autor: Vanja Bjelopera, 19. 3. 2014.

Učenici 2.b razreda obilježili 100. godinu smrti Antuna Gustava Matoša u Bogišićevom parku dana 17. ožujka 2014.

Povodom stogodišnjice smrti Antuna Gustava Matoša, Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu predstavit će izložbu Virtualna zbirka djela Antuna Gustava Matoša.

Središnju jezgru izložbe činit će vremenska lenta kojom će, glasom Matoševim (posredstvom njegova teksta autobiografske naravi), te kritičkih osvrta o njemu, biti prikazani ključni ulomci iz stvarne i  literarne biografije kako bi se naglasila njegova prijelomna uloga u povijesti hrvatske književnosti.

Uz Virtualnu zbirku djela Antuna Gustava Matoša planira se predstaviti i virtualna izložba nazvanu Matoš i ja koja bi se trebala sastojati od fotografija osnovnih i srednjih škola na temu Matoša.

Obilježavanju se pridružio i 2. b razred Medicinske škole Dubrovnik s mentoricom Tajanom Martić. U prekrasnom Bogišićevom parku, u blizini škole, učenici su čitali i slikali se u druženju s Matošem. Sliku su poslali kao svoj doprinos Virtualnoj izložbi i još jedan dokaz da naši učenici sudjeluju i odazivaju se mnogim aktivnostima.