6. SAJAM POSLOVA

Autor: Vanja Bjelopera, 4. 11. 2013.

6. SAJAM POSLOVA U DUBROVAČKO-NERETVANSKOJ ŽUPANIJI

Hrvatski zavod za zapošljavanje - Područni ured Dubrovnik organizira i ove godine 6. Sajam poslova na području Dubrovačko-neretvanske županije. 6. Sajam poslova će se održati 30. listopada 2013. godine u auli Sveučilišta u Dubrovniku, Ćira Carića 4 u trajanju od 10,00 – 15,00 sati. Medicinska škola Dubrovnik sudjeluje od samih početaka u radu Sajma poslova promovirajući rad škole.

Ovaj 6. Sajam poslova je pod pokroviteljstvom Dubrovačko-neretvanske županije, Grada Dubrovnika, Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Dubrovnik i Hrvatske obrtničke komore – obrtničke komore Dubrovačko-neretvanske županije, dok su medijski pokrovitelji Dubrovačka televizija, Dubrovački vjesnik, Dubrovački list, HRT-Radio postaja Dubrovnik, Radio Laus, Soundset Ragusa, Radio Delta,  Radio Narona i web portal Metković News.

Uz Područni ured Dubrovnik koji je glavni organizator sajma poslova  njegovoj organizaciji doprinose i slijedeći lokalni partneri: Sveučilište u Dubrovniku, Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Dubrovnik, Hrvatska obrtnička komora – Obrtnička komora Dubrovnik, Centar za poduzetništvo Dubrovačko-neretvanske županije, regionalna razvojna agencija „Dunea“, razvojna agencija grada Dubrovnika „Dura“, Humanitarna i mirotvorna organizacija „Deša“ i Turističko-ugostiteljska škola Dubrovnik.

Na ovogodišnjem Sajmu poslova sudjelovat će oko četrdesetak poslodavaca iz raznih područja i djelatnosti, kao i brojne obrazovne institucije. Očekuju se dolasci sudionika iz BiH i Crne Gore  pa će i ovaj Sajam imati međunarodni karakter. Sajmom poslova poslodavcima se pružaju razne mogućnosti predstavljanja svojih aktivnosti i svojih potreba za radnicima. Nezaposleni će se  upoznati sa ponudom na tržištu rada na području Dubrovačko-neretvanske županije ali i s tržištem rada u EU, a učenici i studenti s mogućnostima za obrazovanje. Nezaposlene osobe  prijavljene na HZZ-u će na Sajmu moći izvršiti i svoju redovitu mjesečnu prijavu.

Javno poduzeće za prijevoz putnika „Libertas“ je osiguralo i besplatni autobusni prijevoz za vrijeme trajanja Sajma i to na linijama 6 i 7 (za Babin Kuk) za sve nezaposlene koji predoče vozaču evidencijski list.

Program 6. Sajma poslova

10.00 Svečano otvaranje Sajma poslova

10,00 - 15,00
  • Predstavljanje izlagača na pultovima i putem multimedije
  • Samoprocjena profesionalnog interesa „Moj izbor“
  • Mogućnosti za zapošljavanje na tržištu rada EU
10.30 Radionica za nezaposlene „ PRIPREMA ZA SAMOZAPOŠLJAVANJE„
12.00

Okrugli stol „SAMOZAPOŠLJAVANJE KAO RJEŠENJE NEZAPOSLENOSTI U UVJETIMA GOSPODARSKE RECESIJE“ (programi poticanja samozapošljavanja, primjeri dobre prakse iz Hrvatske, BiH i Crne Gore)

13,30 Proglašenje najboljih štandova
15,00 Zatvaranje sajma

Cilj nam je povezivanjem relevantnih čimbenika na tržištu rada povećati učinkovitost zapošljavanja nezaposlenih osoba.