FORESTNATION

Autor: Vanja Bjelopera, 15. 10. 2013.

U nadi da mogu  stvoriti mir na svijetu  bogatim  resursima i ljepotom  za sve ljude, gdje jedino brinemo jedni za druge i naš okoliš,  pokrenuto je čitav niz aktivnosti organizacije ForestNation.

“Imagine ForestNation… Imagine a world where everyone grows their own tree” – Julian Lennon ~ ForestNation Ambassador.
" Zamislite ForestNation ... zamislite svijet u kojem svatko uzgaja vlastito stablo " - Julian Lennon ~ veleposlanik ForestNation-a.

" To će nam pomoći povezivanje s prirodom, te pomoći povezati jedne s drugima" - Andrew Pothecary ~ ForestNation veleposlanik | CEO

Sadnjom i uzgajanjem ​​stabala jačamo socijalni i ekološki utjecaj diljem svijeta. Naš angažman ima pozitivan utjecaj na sve aspekte našeg svakodnevnog života.
ForestNation ima zadatak stvoriti pozitivan utjecaj na društvo i okoliš.

Organizacija ForestNation pokrenula  je čitav niz aktivnosti od kojih je sadnja stabala diljem svijeta dana 4. listopada 2013. godine. Medicinska škola Dubrovnik se uključila u projekt sadnjom  ljute naranče u vrtu Škole. Sadnicu  nam je darovala Udruga Deša koja je pokrenula projekt revitalizacije ljute naranče koja je dugo bila zapostavljena na našem području.

Fotografije i kratki video zapisi sadnje stabala 4. listopada diljem svijeta (Global Cooperation Day map)  objedinit će se u film i na taj način povezati sve ljude.