RADIONICE

Autor: Vanja Bjelopera, 7. 3. 2013.

Udruga DRVO Mladih Bonsai provodi projekt „Burza dobrote“ koji promovira volonterstvo kao način aktivnog sudjelovanja u društvu i doprinosi unapređenju postojeće volonterske infrastrukture.

Projekt se odvija u razdoblju od 01. listopada 2012. do 31. ožujka 2013. kroz glavni program udruge- Volonterski centar Dubrovnik uz financijsku potporu Ministarstva socijalne politike i mladih.

U sklopu projektnih aktivnosti promicanja vrijednosti volonterstva i informiranja mladih o dobrobitima i koristima volontiranja provedene su informativno - edukativne radionice u srednjim školama na području Grada Dubrovnika. Planirana je izvedba dvije radionice po svakoj srednjoj školi u Dubrovniku (18 radionica u ukupno 9 škola) i to u 2. i 3. razredima srednjih škola. Vrijeme trajanja radionice je 45 min tijekom sata razredne zajednice.  Dana 27. veljače radionice su održane u 2.a i 3.b razredu Škole.  U provedbi radionica sudjelovale su: Nikolina Zore, stručna suradnica na projektu (prof. soc/fil), Meri Klaić, voditeljica projekta i pripravnica u udruzi (dipl.oec.) i Anja Marković, koordinatorica projekta i voditeljica Volonterskog centra Dubrovnik.

Radionice su  sadržavale osnovne informacije o pojmu volonterstva, razvoju volonterstva u Hrvatskoj, mogućnosti volontiranja i dobrobitima volontiranja za društvo i sebe su  uključile dva kratka filma/video clipa i razgovor s učenicima.