Pinokio

Autor: Vanja Bjelopera, 25. 2. 2013.

328. Milenijska fotografija Šime Strikomana

Gospođa Tea Batinić,  glasnogovornica Udruge „Dart“ koja uz razne radionice obogaćuje kulturni život Dubrovnika sudjelovala je u organizaciji dječjeg  karnevala posvećenog  marangunima i kalafatima, vrijednim stolarima i drvodjelcima.

Dana 8. veljače 3013. godine, na Stradun su došla djeca dubrovačkih dječjih vrtića, osnovnih i srednjih škola za snimanje milenijske fotografije  gosp. Šime Stikomana. Ovaj put trebalo je snimiti lik zanimljivog junaka dječjeg romana kojeg poznaju sve generacije djece,  drvenog lutka Pinocchia. Lik četrdeset osam metarskog lutka  oživjelo je  šarenilo maskiranih, razdraganih dubrovačkih mališana među kojima su bili i učenici trećih razreda Medicinske škole Dubrovnik.

Foto: Maro Bošnjak / Lucija Komaić