E-MEDICA

Autor: Vanja Bjelopera, 17. 11. 2011.

MEDICINSKA ŠKOLA DUBROVNIK na Petom susretu E-MEDICA u Dugoj Uvali, Istra, od 4. do 6. studenega 2011.

Ove godine se Dani E- medica po prvi put nisu tradicionalno održavali na Bjelolasici, nego u Dugoj Uvali, na pitoresknom istarskom poluotoku..

Zgode učenica Medicinske škole Dubrovnik počinju  u ranim jutarnjim satima 4. studenog kada smo krenule na putovanje.

Sa svojom mentoricom bacc.med.tech. Marijom Čupić smo se marljivo pripremale za ovaj projekt. Na projektu su radile učenice 4.b razreda, Martina Šutalo, Marija Magdalena Jarak, Darija Vukas i Medina Malčinović te Maria Šimunović i Ivana Petrović, učenice 3.b i 2.b razreda.

Naša avantura započela je već u Dugopolju gdje su nam se pridružili učenici i profesorice Zdravstvene škole Split, a zatim i predstavnici Medicinske i kemijske škole Šibenik. Nakon dugog puta napokon smo u 17 sati stigli u Hotel ,,Croatia'' u Dugoj Uvali. Smjestili smo se u naše sobe, a zatim otišli u kongresnu dvoranu kako bismo se prijavili i poslušali riječi dobrodošlice organizatora Edina Kadića i mnogobrojnih profesora, ravnatelja i sponzora ovog projekta.

U subotu jutro, 5. studenog, započeo je program predstavljanjem svih škola sudionica. Združenim ženskim snagama uspješno smo predstavile naš Grad i Školu. Darija Vukas i Marija Magdalena Jarak to su učinile projektom  Povijest piercing-a i tatto-a, u suradnji s Medicinskom i kemijskom školom Šibenik te Medicinskom in kozmetičnom šolom Maribor. Medina Malčinović i Martina Šutalo su surađivale s Medicinskom i kemijskom školom Šibenik i Školom za medicinske sestre Vrapče Zagreb, braneći boje Škole i Grada temom Kvalitetna škola.

Program je doista bio veoma raznolik i mnogo toga  smo naučile. Teme su bile jako zanimljive i korisne za sve sudionike, učenike osobito. Ovakva međuškolska suradnja, sudeći po publici i interesu učenika, izvrsna je ideja i pun pogodak.

Po završetku programa,organizirana je disco- zabava u Hotelu. U nedjelju jutro, 6. studenog naše druženje je nažalost završavalo. Svi sudionici su se okupili na stubištu Hotela gdje smo napravili zajedničku tradicionalnu fotografiju. Sastali smo se u kongresnoj dvorani, primili zahvalnice za  pridonošenju Projektu E-medica 2011. te najavili teme za sljedeći susret, odnoseći sa sobom lijepa iskustva i draga prijateljstva.

Medina Malčinović, 4.b

Na Danima E-medica 2011. godine bilo je nezaboravno....."smiley
Pula, Duga Uvala,
Hotel "Croatia"

Medicinska  škola Dubrovnik sudjelovala je od prvih dana na "Danima E-medice", kao jedan od  inicijatora i pokretača  Smotre medicinskih  škola Republike Hrvatske i šire regije. Kroz pet godina rada,  Smotra je prerasla u međunarodnu smotru kako zdravstvenih tako i drugih škola. Početak Smotre 2007. godine  bio je skroman po broju sudionika ( 80 sudionika - učenika i nastavnika).

Na 5.smotri bilo je 231 sudionika (146 učenika i  85 nastavnika i gostiju) iz 19 škola, od kojih 16 iz Hrvatske, dvije iz Slovenije i jedna iz Makedonije.

Medicinska škola Dubrovnik sudjelovala je na smotri s dva projekta i to  kao nositelj projekta  i kao surednik u projektu.

Pircing i tetovaža
Medicinska kemijska škola Šibenik, Medicinska škola Bjelovar, Srednja zdravstvena in kozmetična šola Maribor, Medicinska škola Dubrovnik

Kvalitetna škola
Medicinska škola Dubrovnik,/ nositelj/ , Škola za medicinske sestre Vrapče, Zagreb, Medicinska i kemijska škola Šibenik, Škola za suvremeni ples Ane Maletić Zagreb