HRVATSKI DAN SRCA

Autor: Vanja Bjelopera, 26. 5. 2011.

HRVATSKI DAN SRCA - 28. svibnja  2011.

Predsjednica Hrvatske udruge kardioloških medicinskih sestara, gđa. Ana Ljubas, uputila je poziv Medicinskoj školi Dubrovnik za uključivanje u  obilježavanju Tjedna zdravlja srca. Tjedan se organizira u suradnji HUKMS-a i Hrvatskog kardiološkog društva, a pod pokroviteljstvom Ministarstva zdravstva i socijalne  skrbi RH te Hrvatske komore medicinskih sestara od 23. do 29. svibnja. Prijedlog je da se zadnja subota u svibnju proglasi Hrvatskim danom srca.

Javno zdravstvena akcija Volim svoje srce ! bit će središnji događaj   i planira se u više gradova Hrvatske. U Zagrebu će biti na Trgu bana Josipa Jelačića  od 10 do 13 sati, a mi smo organizirati akciju na Stradunu, pred Sponzom.  Točno u 12 sati na svim većim trgovima  formirat će se tijelima srce i na taj način simbolično poslati poruku javnosti o  potrebi čuvanja zdravlja srca, posebno primarnom prevencijom.

Zavod za javno zdravstvo Dubrovačko-neretvanske županije ustupio nam je prigodni materijal. Predstavnici naše škole  mjerit će tlak i dijeliti brošure o zdravom načinu življenja, te jabuke- simbol zdravlja.

Pridružite nam se na STRADUNU u subotu, 28. svibnja 2011!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vise slika mozete pogledati u galeriji.