STOMA DAN U MEDICINSKOJ ŠKOLI DUBROVNIK

Autor: Lana Kurtović Hartman, 25. 3. 2024.

Kronična rana medicinski je problem koji pogađa milijune ljudi u svijetu. Skrb kronične rane izazov je za zdravstvene profesionalce, a u razvijenim zemljama  zdravstveni  proračun opterećuje čak sa 3% ukupnih  sredstava.

Predavanje  i radionicu  na temu “ Kronična rana , izazovi u cijeljenju s osvrtom na ulogu MSONJ/MTONJ” učenicima 4.a i 4. b razreda  održali su, Andrea Putica, dr. liječnik specijalist vaskularne kirurgije OB Dubrovnik  i  predstavnik  Stoma medicala  Ivan Stojić, bacc. med. techn., edukator.

Učenici  su slušali  o  novostima u primjeni suvremenih obloga, primjerima dobre prakse i najnovijim znanstvenim istraživanjima koja potvrđuju rezultate liječenja kronične rane primjenom suvremenih obloga prema standardima EBM-a.

Aktivnosti osmislila i zabilježila Marija Čupić, mag.med.techn.

#stomamedical

Foto dokumenti u prilogu.

Udžbenici 2023./2024.
Upisi 2023./2024.

Dragi osmaši,

pogledajte video koji će vas upoznati sa našom školom!

Provjera predznanja iz Engleskog jezika odnosi se samo na učenike koji ga nisu učili u osnovnoj školi.