"S rijetkima svaki dan, a ne svake prijestupne!"

Autor: Lana Kurtović Hartman, 4. 3. 2024.

Medicinska škola Dubrovnik uključila se u program obilježavanja Međunarodnog dana rijetkih bolesti. Učenici su u sklopu nastavnog predmeta Etika u sestrinstvu istraživali o obilježjima rijetkih bolesti  i životu oboljelih i njihovih obitelji. Došli smo do raznih saznanja o rijetkim bolestima. Uočili smo da je puno izazova s kojima se oboljeli i njihove obitelji susreću. Vrlo često se takve dijagnoze kasno otkrivaju  i utječu na kvalitetu života. Za veliki dio rijetkih bolesti lijek ne postoji. Oboljeli se vrlo često susreću s nerazumijevanjem okoline. I baš zato su učenici izradili edukativni pano gdje su napisali kratke informativne kartice o rijetkim bolestima. No, napisali  su i motivacijske poruke za sve oboljele. Željeli smo im poslati poruku da nisu sami i da mislimo na njih. Oboljele od rijetkih bolesti ne smijemo gledati kroz dijagnozu. Oboljele gledamo kao naše prijatelje koje ćemo uzeti za ruke i zajedno koračati prema boljem sutra. Želimo izgraditi svijet koji prihvaća različitosti. Želimo izgraditi svijet pun ljubavi  za oboljele od rijetkih bolesti. Oni to zaslužuju.

Tekst pripremila i aktivnost osmislila: Jelena Dominiković

Udžbenici 2023./2024.
Upisi 2023./2024.

Dragi osmaši,

pogledajte video koji će vas upoznati sa našom školom!

Provjera predznanja iz Engleskog jezika odnosi se samo na učenike koji ga nisu učili u osnovnoj školi.