Dan moždanog udara kod žena

Autor: Lana Kurtović Hartman, 5. 2. 2024.

"Dan moždanog udara kod žena" obilježava se svaki prvi petak u veljači. "Dan crvenih haljina” predstavlja moćnu inicijativu posvećenu podizanju svijesti o zdravlju žena, noseći crvene haljine kao simbol podrške i potrebite kontinuirane edukacije.

“Dan moždanog udara kod žena” naglašava važnost razumijevanja simptoma i prevencije moždanog udara među ženskom populacijom. Kroz ove događaje, zajedno gradimo svijest o ženskom zdravlju, potičemo prevenciju i podržavamo jedni druge na putu ka snažnom i zdravom životu. Kao simbol obilježavanja je crvena haljina- haljina kao univerzalna slika žene i crvena kao boja zdravlja, života i živosti, ali i upozorenja. Učenici 3.a i 5.b razreda odjeveni u crveno, Stradunom su dijelili promidžbene materijale, kako bi ukazale na sve veći rizik moždanog udara kod žena te educirali zainteresirane sugrađane na koje sve načine mogu spriječiti, prevenirati, na vrijeme prepoznati i živjeti sa posljedicama moždanog udara. Na skalinima od Jezuita puštali su se crveni baloni u znak podrške svim ženama koje su preživjele i žive sa posljedicama moždanog udara. Također, učenici 3.a razreda sa razrednicom Marijom Vijolić-Hilić su u holu škole izradili prigodan pano sa željom edukacije, prevencije i ranog prepoznavanja simptoma bolesti te pružanja podrške oboljelim ženama. Medicinske sestre palijativne skrbi – koordinator, mobilni palijativni tim DZ, patronažne sestre DZ, medicinske sestre zdravstvene njege u kući (ZNJUK) DZ, učenici i nastavnici Medicinske škole Dubrovnik te medicinske sestre Odjela za pružanje palijativne skrbi OB Dubrovnik organizirale su i sudjelovale u ovoj hvalevrijednoj javnozdravstvenoj akciji.

Udžbenici 2023./2024.
Upisi 2023./2024.

Dragi osmaši,

pogledajte video koji će vas upoznati sa našom školom!

Provjera predznanja iz Engleskog jezika odnosi se samo na učenike koji ga nisu učili u osnovnoj školi.