Svjetski dan djece

Autor: Lana Kurtović Hartman, 21. 11. 2023.

Učenici 4.a razreda na kreativan način obilježili Svjetski dan djece 2023. Dan kad je usvojena konvenicija o pravima djeteta.

Prije više od tri desetljeća svijet je djeci dao obećanje - da ćemo ujedinjeni stajati zajedno, u želji da stvaramo svijet po mjeri djeteta. Svijet u kojem će svako dijete imati priliku rasti, učiti, razvijati svoje sposobnosti i talente, odrastati u obitelji, biti sigurno i zaštićeno.

Danas, 34 godine nakon, stanje u svijetu daleko je od ispunjenja obećanja koje smo dali djeci.

Djeca i dalje stradavaju u oružanim sukobima, prisiljena su napustiti svoje domove kako bi pobjegla od rata i katastrofa, a siromaštvo ponovno postaje svakodnevica sve većeg broja djece. Milijuni djece i dalje se susreću s preprekama u pristupu kvalitetnom obrazovanju i osnovnim zdravstvenim uslugama.

Vrijeme da obnovimo svoje obećanje djeci i ponovno odlučimo graditi svijet po mjeri djeteta je SADA.

Mentor: Mihaela Tepšić

Udžbenici 2023./2024.
Upisi 2023./2024.

Dragi osmaši,

pogledajte video koji će vas upoznati sa našom školom!

Provjera predznanja iz Engleskog jezika odnosi se samo na učenike koji ga nisu učili u osnovnoj školi.