Obilježen Svjetski dan srca! ❤️

Autor: Lana Kurtović Hartman, 29. 9. 2023.

Svjetski dan srca obilježava se 29. rujna, što predstavlja priliku za podizanje svjesnosti pojedinca i zajednice o rizicima vezanim za kardiovaskularne bolesti, koje su najveći uzročnici smrti u svijetu sa više od 18,6 miliona smrtnih slučajeva godišnje.

Svrha obilježavanja je skretanje pozornosti na rizične čimbenike koji pridonose razvoju bolesti srca i krvnih žila.

Učenici 3.a i 4.b razreda zajedno sa svojim mentoricama Marijom Vijolić-Hilić i Ivanom Žugaj Bukvić napisali su prigodne poruke, ukrasili pano sa edukativnim sadržajem te plavim balonima naveli neke od mjera prevencije.

Zaključak; obećajte sebi i svima oko sebe da će živjeti zdravijim načinom života. Male promjene u životnim navikama, kao što su pravilna prehrana, tjelesna aktivnost i prestanak pušenja, mogu dovesti do poboljšanja zdravlja srca.

Marija Vijolić Hilić, mag. med. techn

Ivana Žugaj Bukvić, mag.med.techn

Udžbenici 2023./2024.
Upisi 2023./2024.

Dragi osmaši,

pogledajte video koji će vas upoznati sa našom školom!

Provjera predznanja iz Engleskog jezika odnosi se samo na učenike koji ga nisu učili u osnovnoj školi.